اتاق خوابتون رو شگفت انگیز کنید

تخت کمجا

ریلکسیشن در فضایی دلنواز همراه با آرامش یکی از دغدغه های حیاتی امروزه بشر گردیده است. در حال حاضر با بالا رفتن تراکم ساخت مسکن و گران شدن قیمت زمین و ملک ، دست یابی به اتاق خوابی زیبا و راحت شاید به آرزو تبدیل شده است . کم شدن مساحت منازل مساله ای غیر قابل اغماض در زندگی امروز بشر به حسالب می آید. چند سال پیش تبدیل کمد به کمد دیواری تاثیر به سزایی درین زمینه داشت . و بسیاری از حجم اتاق به واسطه نصب کمد دیواری آزاد گردید. اما مهندسین همچنان به فکر چاره ای برای افزایش کارایی و بهینه کردن فضای اشغال شده توسط اسباب اتاق خواب بودند. تا اینکه با تلفیق هنرمندانه علم و صنعت ، تخت کمجا را طراحی و تولید کردند .

بسیاری از حجم اتاق خواب همیشه صرف تخت خواب می شود . اگر میشد تخت خواب را مثل رختخواب های قدیم بعد از بیدار شدن جمع کرد بسیاری از حجم اتاق در طول روز نیز قابل استفاده میگردید . نهایتا فرضیه ها منجر به افتادن سایه حضور تخت کمجا بر دیزاین اتاق خواب های نوین و مدرن گردید.

مهندسین و طراحان سراسر دنیا با دیزاین های واقعا ماهرانه بواسطه تعبیه تخت کمجا ، اتاق خواب را به صورت حیرت انگیزی علاوه بر افزایش زیبایی بسیار جادار میکنند.

فلسفه پیدایش تخت کمجا

با افزایش جمعیت شهرها، ارتفاع ساختمانها زیاد شد، تعداد طبقات بالا رفت و ابعاد آپارتمانها کوچک شد. در عین حال تعداد کالاهای مورد نیاز منازل بیشتر شد و کمبود جا در خانه های مسکونی دوبرابرِ قبل شد. شاید دهه شصت و هفتاد نیاز نبود همه ی خانه ها مبله باشند، تخت خواب داشته باشند، اتاق جداگانه برای بچه ها، میز مطالعه، کمد دیواری و کمد لباس و …. . اما اکنون که هم منازل کوچک شدند و هم همه ی این موارد ضروری شدند، نیاز است از تکنولوژی کمک گرفته و کمبود فضا را تا حدی جبران کرد.

از همین رو مبل های تخت خواب شو، مبل ها و میزهای تاشو، تخت های کمجا و کلا آبجکت های در هم تا شونده تولید شدند. شاید اکنون دیگر در اتاق خواب ها، داشتن همزمان تخت، میز مطالعه، کمد لباس، میز آرایش برای دختر خانمها و … متناسب با سن و سال فرزندان یکی از دغدغه های اصلی تجهیز منازل توسط پدر و مادرها باشد. و اینکه باید ضمن تهیه آنها، به فکر جابجایی های احتمالی هم باشند.

تخت کمجا اولین راهکار باز کردن فضای اتاق هاست. این تخت ها در طرح ها، ابعاد و مدل های مختلف تولید میشوند. از تخت های تکی نوجوان و دو نفره بزرگسال تا انواع دو طبقه را میتوان از نوع تاشو یا کمجا تهیه کرد. مساله ای که تفاوت سازندگان این تخت ها را پر رنگ میکند، یراق مورد استفاده برای این تخت هاست. از آنجا که بار سنگینی هر شب بصورت افقی و روزها بصورت عمودی تا میشود، استفاده از یراق مطمئن و استاندارد و با گارانتی، مهمترین نکته سفارش این تخت است.

اختلاف قیمت هایی که این یراق ها در بازار دارند شاید تولید کنندگان را وسوسه کند که از یراق ارزانتر استفاده کنند، اما مشتریان باید بدانند که قیمت پایین برخی تولید کننده ها میتواند تبعات گرانی برای آینده آنها داشته باشد. در حالی که برندهای معتبر این یراق ها گاها تا 10 سال گارانتی دارند و بنابراین میتوانند کاملا قابل اعتماد باشند.

در کنار تخت کمجا، میتوان میز مطالعه، میز آرایش، کمد لباس، کتابخانه و … را سفارش داد تا طرح اجرایی نهایی، هارمونی رنگ و طرح مناسبی داشته باشد. اما طراحی و ساخت هر کدام از این آبجکت ها خود میتواند گره گشای کمبودی از فضای کوچک آپارتمانها باشد. بنابراین هنر طراحی مناسب کاملا تاثرگذار خواهد بود..

موارد استفاده از تخت کمجا

نکته قابل توجه این است که تخت کمجا صرفا برای اتاق خواب ها کوچک نیست . بلکه مدرنیته بودنی که تخت کمجا به همراه خود می آورد تاثیر عمده ای در زیبایی اتاق خواب میگذارد. ازین رو معماران در بسیاری از خانه های مدرن غربی نیز ازین صنعت بسیار استقبال کرده و نسبت به نصب آن در اتاق خوابها اقدام نموده اند. نظم چشم گیر تاشو بودن تخت کمجا ، نظر هر صاحب خانه ای را به خود جلب می کند .

 

عمرمفید تخت کمجا از تخت معمولی بیشتر است!

شاید فکر کنید که تخت های کمجا عمر کمتری نسبت به تخت های معمولی دارند . این کاملا نظر اشتباهی می باشد . صدای جیر جیر تخت های معمولی به دلیل اینکه همیشه باز هستند هر کسی را آزرده خاطر میکند. و به مراتب از عمر مفید تخت و خوش خواب آن می کاهد. تخت کمجا بوسیله اهرمی از روی دیوار به روی زمین می آید . و وزنش کاملا به زمین منتقل میگردد ، توزیع وزن در پایه های تخت کمجا بسیار مهندسی تر از تخت های کلاسیک می باشد.

 

بهداشتی تر بودن تخت کمجا

شاید کمتر کسی به این نکته توجه کرده باشد که تخت های کلاسیک به مراتب بسیار بیشتر از تخت کمجا در معرض آلودگی هستند . تخت های کمجا در زمانی که از آن استفاده نمیکنید جمع میگردد و غبار و آلودگی روی آن نمیشند . و هر مهمانی که به منزلتان می آید ، به دلیل عدم دسترسی دیگر به روی تخت شما دراز نمی کشد. وجود هواکش هایی که در تخت کمجا تعبیه میشود همیشه هوا در آن جریان دارد و از بو گرفتن آن نیز جلوگیری میکند.

کمد دیواری و تخت کمجا دکوپازل

دپارتمان دکوپازل مفتخر است با بهره گیری از به روز ترین علوم جهان ، و با در اختیار داشتن مهندسین تحصیل کرده و متخصص در این زمینه اولین و بزرگترین تیم طراحی و نصب تخت کمجا در پایتخت را داراست.که بواسطه استفاده از معتبرترین برندهای یراق تخت کمجا و ام دی اف مناسب، مجری قابل اعتمادی برای مشتریانش است. هم اکنون دکوپازل با نصب موفق و چشم نواز بیش از هفتصد تخت کمجا در نقاط مختلف تهران ،درخشان ترین سابقه و بالاترین تجربه را درین زمینه داراست. دکوپازل همه روزه برای ارائه مشاوره کارشناسی در زمینه تخت کمجا و کمد دیواری اتاق خوابتان و یا در زمینه ارائه طرح های مختلف انواع کابینت از جمله کابینت مدرن ، کلاسیک، کابینت ممبران و … در خدمت شما عزیزان می باشد.