وکالت طلاق

وکالت طلاق توافقی | گروه وکلای تهران

گرفتن وکالت زن در طلاق از مرد به دو روش امکان پذیر است یا به صورت شرط ضمن عقد نکاح که در سند ازدواج درج می شود و یا به صورت مراجعه به دفتر اسناد رسمی و اخذ وکالت در طلاق از زوج خارج از کشور باشد ، اعطای وکالت از طریق تنظیم وکالتنامه طلاق در سفارت یا کنسولگری ایران نیز می باشد.

اگر وکالت در طلاق به صورت شرط ضمن عقد نکاح باشد چون به اصطلاح حقوقی عقد ازدواج دائم قراردادی لازم است وکالت مذکور قابل عزل نیست و به عبارت دیگر مرد نمی تواند زن را عزل نماید. اگر وکالت در طلاق بعد از عقد و در دفترخانه به زوجه یا شخص دیگری داده شود از سوی مرد قابل عزل است مگر اینکه مدت داشته باشد و تا مدت مشخصی مرد حق عزل را ازخود ساقط کرده باشد و یا اینکه در ضمن عقد لازمی وکالت اخذ شده باشد مرسوم است که در خود وکالت در طلاق، قابلیت عزل و یا عدم عزل و یا مدت آن را درج میکنند.

مراحل طلاق با داشتن وکالت طلاق
داشتن وکالت طلاق با همان تعبیر عامیانه وکالت حق طلاق از سوی مرد به زن به منزله این نیست که مرد دیگر نمی تواند همسرش را طللاق بدهد اساسا واگذاری حق طلاق از سوی مرد به زن و یا هر شخص دیگری از لحاظ حقوقی غلط است چون حق طلاق قابل واگذاری نیست زوج یا شوهر می تواند به دیگری از جمله زوجه وکالت برای طلاق اعطا کند نه اعطای حق طلاق ، مرد می تواند وکالت برای طلاق را به غیر از همسرش نیز واگذار نماید فرض کنید مردی مقیم خارج از کشور است و به برادرش در ایران از طریق وکالتی که در سفارت یا کنسولگری ایران در کشور محل اقامت تنظیم کرده، وکالت برای طلاق همسرش را میدهد.

هیچکس از جمله زنی که از مرد وکالت طلاق دارد نمی تواند بدون وکیل دادگستری وکالت را اعمال نماید. در این جا شما می توانید از وکلای متخصص گروه وکلای تهران نهایت بهره را ببرید . به عبارت دیگر کسی می تواند در دادگاه وکالت کند که وکیل دادگستری باشد. در وکالت در طلاقی که مثلا زن از شوهر دارد برای طلاق باید از طریق انتخاب وکیل دادگستری برای همسر اقدام نماید. در این راستا زن به استناد وکالتنامه طلاق به وکیل دادگستری مراجعه میکند.

 

وکالت طلاق توافقی | طلاق | گروه وکلای تهران
وکالت طلاق توافقی | طلاق | گروه وکلای تهران

 

و بر طبق حدود و اختیارات وکالتنامه، برای شوهر وکیل انتخاب میکند و وکیل منتخب ، وکیل مع الواسطه شوهرش می شود . کامل بودن متن وکالت در طلاق بسیار اهمیت دارد و متاسفانه بسیاری از وکالت در طلاق های که دفاتر اسناد رسمی استفاده می شود ناقص هستند. اما از همه بدتر شرط وکالت در طلاقی است که زوج به زوجه در سند ازدواج میدهد غالب آنها دارای مشکل هستند توصیه می شود در این خصوص با وکیل مجرب طلاق مشورت نمایید در موسسه ما نمونه کامل وکالت در اختیار موکلین عزیز قرار داده می شود.

موسسه حقوقی گروه وکلای تهران در بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته با تیمی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری واقع در تهران – میدان رسالت – خیابان فرجام – بعد از خیابان حیدر خانی – پلاک ۵۷۸ – طبقه ۲ و با شماره تلفن ۷۷۲۲۱۹۴۱ – ۰۲۱ آماده ی خدمت رسانی به همه ی مردم عزیز ایران و ایرانیان خارج از کشور می باشد .

مدت زمان طلاق با حق طلاق زوجه و وکالت طلاق زوجه همان مدت زمان طلاق توافقی است یعنی کمتر از یک هفته مگر اینکه در حدود اختیارات وکالت در اسقاط حق تجدید نظر و فرجام خواهی نباشد که در این صورت ۴۴ روز پس از ابلاغ رای امکان ثبت طلاق وجود دارد . امکان واگذاری وکالت برای طی مراحل طلاق از سوی زوجه به دیگری و حتی شوهرش وجود دارد . اولا مهم در اینجا شفاف بودن وکالت در بذل از سوی زوجه است ثانیا بایستی وکالت در تعیین تکلیف جهیزیه ، اجرت المثل ، نفقه ، حضانت ، ملاقات فرزندان نیز در وکالت نامه مشخص شده باشد . ثالثا بهتر است که گواهی مربوط به بارداری یا عدم آن هم از زوجه اخذ شود .

مدارک مورد نیاز برای شروع طلاق با وکالت عبارت است از :

سند ازدواج یا رونوشت شناسنامه زوجه کپی کارت ملی زوجه ترجیحا کپی شناسنامه زوج و اصل وکالتنامه محضری طلاق . اصطلاحات حق طلاق زوجه و یا حق طلاق زن که در بین مردم رایج شده است منظور همان وکالت در طلاق زوجه است . وکلای مجرب و پایه یک گروه وکلای تهران در پرونده های طلاق توافقی فوری ، طلاق از طرف زوجه ، طلاق به درخواست زوجه ، مطالبه مهریه ، توقیف اموال ، تقسیط مهریه ، تمکین ، اثبات نسب ، اثبات زوجیت ، مطالبه نفقه زوجه ، مطالبه نفقه فرزندان ، فسخ نکاح می باشند.

در صورت تمایل به اخذ مشاوره یا اعطای وکالت هم وطنان مقیم تهران و کرج و همچنین ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق راه های ارتباطی معرفی شده با ما تماس حاصل فرمایید . خدمات طلاق توافقی در تهران و در موسسه حقوقی گروه وکلای تهران بدون حضور زوجین و توسط وکیل پایه یک دادگستری در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میشود.

 

منبع: لینک محتوای کپی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *